top of page

Kas padeda nagams?

Patarimai kaip puoselėti nagus:

  • Kelis kartus per savaitę rekomenduojama nagus patepti ricinos ar kokosų aliejumi.

  • Patariama nevengti ir rankų masažo, kurio metu suaktyvėja kraujotaka, pamaitinama rankų oda ir nagai.

  • Jokiu būdu negalima krapštyti nagų panagėms skirtomis žirklutėmis ar kitais aštriais daiktais, nes galima juos pažeisti.

  • Padėti besisluoksniuojantiems nagams gali ir nakvišų aliejus. Pradurkite nakvišų aliejaus kapsulę ir patepkite juo nagus ir odeles. Nakvišų aliejus maitina nagus, minkština odeles aplink nagus, todėl jos netrūkinėja.

  • Nerekomenduojama nagams dildyti naudoti metalinės dildės. Viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių sluoksniuojasi nagai, tai netinkamas dildės naudojimas. Patariama dildyti tik viena kryptimi – iš vienos ir iš kitos pusės braukiant link centro, o ne pirmyn ir atgal.

  • Per dieną nagai paauga apie 0,1 mm. Taigi norint užsiauginti naują nago plokštelę, reikės laukti 4–6 mėnesius. Šiltuoju metų laiku nagai auga greičiau nei šaltuoju. Be to, vyrų ir jaunų žmonių bei nėščių moterų nagai auga daug greičiau.

  • Nagus geriausia trumpinti vakare, tad venkite kirpti juos ryte.

Būtina nagus stiprinti iš vidaus
Nagais būtina rūpintis nuolat. Jų priežiūra neturėtų apsiriboti tik nepriekaištingu manikiūru. Sveikas nagas turi būti tvirtas ir elastingas. Labai dažnai nagų problemos liudija apie žmogaus sveikatos būklę bei vitaminų ir mineralų trūkumą organizme. Jei norite, kad nagai būtų sveiki, pasistenkite, kad jūsų maiste netrūktų būtinų mineralų ir vitaminų.
Vitaminas A – stiprina nagus ir padeda jiems augti.
Vitaminas B – padeda pasisavinti baltymus ir kartu spartina nagų augimą.
Vitamino C veikime svarbios jo antioksidacinės savybės.
Vitaminas D reguliuoja kalcio suvartojimą, sudaro sąlygas tinkamai nagų mineralizacijai.
Vitaminas E – svarbus antioksidantas, saugo nagus nuo laisvųjų radikalų žalingo poveikio, slopina daugelio kenksmingų medžiagų poveikį nagams.
Kalcis – būtinas nago tvirtumui.
Geležis labai svarbi nago struktūrai ir formai.
Cinkas padeda taisyklingai formuotis nagams.
Siera būtina nago susidarymui, stabdo uždegimo procesus.

bottom of page