top of page

Plaukų slinkimo formos

Jei norite gražių ir sveikų plaukų į savo maisto racioną įtraukite kuo daugiau baltyminių produktų: mėsos, pupelių ir žuvies, nepamirškite ir daržovių, ypač, salotų ir špinatų, mat juose gausu organizmo sveikatai būtinos geležies.

Nuo tinkamos ir subalansuotos mitybos priklauso ne tik mūsų organizmo sveikata, bet ir plaukų būklė. Plaukų slinkimą gali sukelti net ir įvairūs valgymo sutrikimai ar nesveikos ir pakankamai nesubalansuotos dietos, kurių laikydamiesi žmonės neaprūpina savo organizmo visais jam reikalingais vitaminais.

Jeigu pas mus iškristų per dieną 500 plaukų ir nei vienas nebeužaugtų, tikėtina, kad  mes galėtume nuplikti vos per 200 dienų. Tačiau taip nėra ir tai yra paprastai paaiškinama plaukų augimo cikliškumu. Plauko augimas trunka nuo 2 iki 6 - 7 metų. Jeigu plaukų augimo ciklas sutrumpėja, tai plaukas neturi pakankamai laiko augti ir lieka pūkinio plauko augimo fazėje - nesuformuoja stiprų ir sveiką plauką. Šioje fazėje didelės įtakos turi hormonų pokyčiai. 

Dažniausios plaukų slinkimo formos:

  • Alopecia Androgenetica: sukelia paveldimą pobūdį turintys hormoniniai sutrikimai;

  • Alopecia Areata: židininis plaukų netekimas, apvalios ar ovalios formos nuplikimai.

  • Alopecia Difusa: neapibrėžtas plaukų slinkimas, išsklaidytas per visą plaukuotos galvos dalį,

  • plaukai nuslenka maždaug vienodai nuo visos galvos, ypatingai viršugalvyje.

  • Alopecia Cicatricial: paskatinti įvairesnių uždegiminių procesų ir fizinių veiksnių

Dėl vyrų ir moterų paveldėto plikimo, dažniausia yra kaltas paveldėtas nepaprastas plaukų šaknų jautrumas tam tikrose viršugalvio dalyse vyriško lytinio hormono testosterono pereinamajai formai dihidrotostesteronui.

bottom of page