top of page

Jei slenka plaukai...

Kaip juos sustiprinti?

Jei šukuojantis šukose lieka plaukų kuokštai, gali būti, kad nesate visiškai sveikas. Jūsų organizmui trūksta vitaminų. Slenka ir kitais metų laikais: gal jūs neseniai patyrėte narkozę arba vartojote pernelyg daug antibiotikų? O gal jus kankina depresija, nes iširo jūsų šeima ar netekote artimo žmogaus?

Plaukų slinkimo priežastimi gali tapti ir nuolat darbe patiriami stresai. Net ką tik tapusi laiminga motina galite vargti rinkdama savo išslinkusius plaukus, nes gimdymas – taip pat didelis stresas. Visa tai gali nutikti ne tiktai pavasarį, bet ir vasarą, rudenį ar žiemą. Plaukai - žmogaus sveikatos barometras, neretai įspėjantis apie jam gresiančią ligą.

Plaukas gyvena nuo 3 iki 6 metų, todėl plaukai nuolat atsinaujina. Per parą vidutiniškai gali iškristi iki 120 plaukų, ir tai bus normalu. Jei iškrinta daugiau, reikėtų ieškoti jų slinkimo priežasties. Priežastis dažniausiai būna koks nors žmogaus sveikatos sutrikimas, būtina kreiptis į gydytoją. Plaukai gali pradėti kristi praėjus net trims mėnesiams po kokios nors invazijos į jo organizmą. Kartais tai būna ženklas, jog žmogaus organizme vyksta kažkas negera. Plaukai yra tarsi ligų išdavikai.

Natūralios priemonės, stiprinančios plaukus:

1. Tamsiaplaukės moterys plaukus gali stiprinti juos skalaudamos ąžuolo žievės, dilgėlių ar juodos duonos nuovirais.

2. Šviesiaplaukėms tiks tik ramunėlių nuoviras, nes anksčiau minėtos liaudies priemonės šiek tiek patamsina plaukus.

  • Veiksmingai plaukus stiprina alijošius. Prieš plaunant plaukus jų šaknis reikėtų ištepti alijošiaus sultimis ir palaikyti 10-15 minučių. Ši kaukė labiau tiktų riebiems plaukams.

  • Plaukų šaknis stiprina ir toks mišinys: kiaušinio trynys, šaukštas medaus ir arbatinis šaukštelis konjako. Kai kas plaukų šaknis įtrina česnaku ar svogūnu, bet nemalonus šių augalų kvapas gali išlikti net pusę metų. Kai tik plaukai sudrėksta, kvapas vėl atsiranda.

  • Tos, kurios nesibaimina rausvos plaukų spalvos, gali juos stiprinti natūraliais chna dažais. Visos šios priemonės tinka ir vyrams. Vyras nepirks specialių vitaminų plaukams ir neruoš nuovirų, jei to nepadarys jo žmona.

bottom of page