top of page

 

Jei per dieną plaukų išslenka apie 50–100, per daug nerimauti nereikia. Tačiau dažnai  plaukų iššukuojame daug daugiau ir tai tampa problema. Kodėl taip būna?

Jeigu pastebėjote, kad plaukų kiekis stipriai mažėja, atkreipkite į tai dėmesį.

Pirmiausia, nereikėtų sureikšminti vien tik plaukų estetinio veiksnio – plaukai informuoja ne tik apie žmogaus sveikatą, bet ir parodo fizinę bei emocinę jo savijautą. Taigi, prieš pradedant kovoti su plaukų slinkimu, reikėtų išsiaiškinti, ar plaukų slinkimą lemia sveikatos problemos, ar visgi tai neteisingai parinktų kosmetikos priemonių pasekmė.

Dažniausios plaukų slinkimo priežastys:

1. Netinkama mitybajei nusilpęs imunitetas, organizme trūksta vitaminų ir mineralinių medžiagų, vien išorinių priemonių nepakaks ir net geriausi šampūnai ir balzamai nepadės. Todėl pirmiausia reikia papildyti organizmą trūkstamomis medžiagomis iš vidaus. Gerai plaukų būklei palaikyti labai svarbu yra tinkama mityba – būtina laikytis subalansuotos dietos, nepersivalgyti, vengti per aštraus ir sūraus maisto. Rekomenduojama daugiau valgyti vaisių (geriausia neluptų) ir daržovių, į maisto racioną įtraukti medų, pieno produktus (tik ne riebius), aliejų, viso grūdo duoną, sėklas, petražoles, miško uogas, riešutus.

Rekomenduojama peržiūrėti savo valgiaraštį –

ar su maistu gauname pakankamai vitaminų ir ar nepiktnaudžiaujame „greitu maistu“.

Dietos – dar viena priežastis. Ypač tai būdinga jaunoms moterims ir merginoms, kurios nuolat pikt­naudžiauja dietomis, blaškosi nuo vieno mitybos būdo prie kito. Ypač pavojingos kai kurios dietos tuo, kad organizme ima trūkti būtinų plaukams medžiagų, tokių kaip aminorūgštys, cinkas, geležis, baltymai, kiti mikroelementai ir vitaminai.

2. Stresas

Mūsų nuolat skubančioje ir viską vartojančioje visuomenėje stresas tapo praktiškai kasdieniu dalyku. Šiuo metu jis yra pagrindinė plaukų slinkimo priežastis ne tik moterims, bet ir vyrams – pastarąjį dešimtmetį šis veiksnys tapo itin ryškus.

Intensyvus stresas gali sutrikdyti plaukų augimo ciklą, todėl jie pradės augti ganėtinai ploni. Blogiausia tai, kad plaukai slinkti gali pradėti praėjus net keletui mėnesių po patirto didžiulio streso, todėl žmonės dažnai ir nesupranta, kodėl jiems pradėjo slinkti plaukai.

3. Metų laikų kaita: pavasarį ir rudenį plaukų netenkame daugiau. Taip pat plaukai reaguoja į smarkius temperatūros pokyčius, būtent todėl žiemą ypač svarbu plaukus apsaugoti galvos apdangalu.

4. Hormonų pokyčiai organizme: pirmosios rimtesnės plaukų problemos moterims atsiranda po 40-ties. Tai susiję su amžiaus nulemtais hormonų pakitimais, kai organizme padidėja vyriškų hormonų androgenų kiekis.

Nors nėščios moterys bijo plaukų slinkimo, bet paprastai nėštumo metu moterims plaukų slinkimas nepadidėja, kadangi šiuo periodu moterų organizme kaip tik padidėja estrogenų kiekis, kurie nustelbia vyriškuosius hormonus. Problemų gali kilti po gimdymo, ypač pirmuosius tris mėnesius, ir tai gali tęstis iki pusmečio. Tačiau jei ir po pusmečio reikalai nesitaiso, vertėtų kreiptis į specialistą.

Plaukų slinkimas.

Kada tai tampa problema?

bottom of page